JOHN HESS

STARSZY

John urodził się w 1951 r., wychowywał się w Stanach Zjednoczonych, w stanie Montana, w pobliżu Bozeman. Ma trzech braci. Aktywnie uprawiał sport, w szczególności odnosił sukcesy w biegach długodystansowych, do tej pory lubi bieganie. Ukończył Montana State University.

Chociaż wychowywał się w domu chrześcijańskim, zmagał się z chrześcijaństwem i jego odniesieniem do życia, w szczególności w erze kontrkultury. Pod koniec studiów zetknął się z troskliwą grupą chrześcijan, którzy dążyli do znalezienia szczerych odpowiedzi na szczere pytania. Ponownie oddał swoje życie Bogu i przyłączył się do Młodzieży z Misją w ich powołaniu do światowej ewangelizacji w 1975 r.

Od tamtej pory, John usługiwał w Europie, począwszy od Niemiec, potem przeprowadził się do Austrii, gdzie był zaangażowany w Słowiańską Służbę Młodzieży z Misją. Regularnie podróżował do Polski w późnych latach siedemdziesiątych pełnił kluczową rolę w pracy Ruchu Odnowy Światło i Życie w Kościele Katolickim. W 1988r. ożenił się z Helen (Keller), szwajcarską współpracowniczką, która pracowała w Niemczech. Wkrótce potem przeprowadzili się do Polski. Mają dwóch synów i córkę. Razem z Helen służą jako starsi naszej społeczności.
John próbuje zrozumieć obecne czasy i to jak Boży ludzie powinni na nie odpowiadać. Wykłada w licznych miejscach, na sympozjach akademickich, w szkołach Młodzieży z Misją, spotkaniach liderskich, jak również angażuje się w spotkaniach indywidualnych z chrześcijańskimi liderami. Kończy pisać rozprawę doktorską na temat myśli Michaela Polanyi i ich politycznego odniesienia.

JESTEŚMY TU PO TO, ABY CI SŁUŻYĆ…

On usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.»

Mt
9:12

KONTAKT

Kościół Chrystus Królem w Krakowie
Aleja Pokoju 1A (budynek Lobos) 31–545 Kraków
+48 509 501 639
biuro@kchk.pl

KONTO

Ofiary finansowe i dziesięciny można składać w każda niedzielę
lub przez wpłatę na konto kościoła w tytule przelewu:
darowizna na cele kultu religijnego
Bank ING PL 56 1050 1445 1000 0090 6907 9706